Foto: Emmanuel Huybrechts via Flickr (CC 2.0 SA) http://flic.kr/p/asiq1f
Het Openbaar Ministerie (OM) heeft twee jaar cel geëist (waarvan acht maanden voorwaardelijk) tegen een 52-jarige man uit Groningen. Volgens het Dagblad van het Noorden en RTV Noord wordt de man beschuldigd van het online benaderen van kinderen voor het maken en verspreiden van seksueel getinte beelden.
De verstandelijk beperkte man deed zich onder meer voor als een tienermeisje en vroeg kinderen tussen de 8 en 17 jaar om foto’s en video’s te sturen. Het aantal slachtoffers is onduidelijk, maar er zijn meerdere kinderen betrokken. De verdachte zou duizenden foto’s en video’s hebben verzameld.
De verdachte werd opgespoord na meldingen van Amerikaanse autoriteiten. Onderzoek toonde aan dat hij ook kinderporno in bezit had en contact had met kinderen via sociale media.
Naast de celstraf eist het OM een verplichte behandeling en toezicht om te voorkomen dat de verdachte opnieuw de fout ingaat. De advocaat van de Groninger pleitte bij de rechtbank voor een lange taakstraf, in combinatie met een behandeling. Volgens de raadsvrouw van de man zou een lange celstraf de kans op herhaling juist groter maken.
De rechtbank doet over twee weken uitspraak.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…