Categorieën: Nieuws

Dienstregeling 2025: meer bussen voor platteland en naar de steden

De dienstregeling van het busvervoer wordt komend jaar met 2 miljoen euro uitgebreid. Dat heeft het OV-bureau Groningen-Drenthe bekendgemaakt.

Het OV-bureau heeft eind mei de ontwerp hoofdlijnen dienstregeling 2025 bekendgemaakt. De definitieve hoofdlijnen zijn nu goedgekeurd, op basis van ingekomen reacties, een bijeenkomst met wethouders, bespreking in Staten van Groningen en Drenthe en advies van de Consumentenplatforms Groningen en Drenthe.

Om doorgroei mogelijk te maken is besloten de dienstregeling met 2 miljoen euro uit te breiden. Zo rijdt Q-link blauw Roden/Leek – Groningen vaker en rijden op diverse routes meer bussen in de avond en het weekend.

Naar aanleiding van de ontvangen reacties en besprekingen worden enkele extra wijzigingen doorgevoerd. Zo wordt onderzocht of op werkdagen ook aansluitend op de eerste veerboot vanaf Schiermonnikoog een rechtstreekse bus naar Groningen kan rijden (lijn 163).

Gelijktijdig met de gewijzigde treintijden van Arriva in Groningen wijzigen de meeste buslijnen per 6 juli volgend jaar. Waar nodig zijn extra bussen al sinds september gaan rijden om de groei van het aantal reizigers te kunnen opvangen, zoals extra spitsritten op Q-link blauw Roden/Leek – Groningen en Q-link Oranje tussen Hoofdstation Groningen en Zernike Campus. Per 15 december komen er ook extra ritten op Q-link groen Hoofdstation Groningen – Centrum – Zernike op zaterdagmiddag.

De definitieve hoofdlijnen zijn beschikbaar via de website van het OV-bureau: www.ovbureau.nl.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

5 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden