Foto: Gerrit de Haan
Eind september ontvingen ruim 5.800 inwoners van de provincie Groningen een WW-uitkering. Dat is een toename van 2,5 procent vergeleken met een jaar geleden.
De grootste toename kwam vanuit het onderwijs. Ook vanuit zorg & welzijn steeg het aantal WW-uitkeringen. Vanuit uitzendbedrijven neemt het aantal WW-uitkeringen juist af.
Ook in administratieve functies, zoals directiesecretaresse, zijn er in Groningen goede baankansen. Zo staan er in onze provincie 90 vacatures open. Het werk is wel complexer geworden en dat heeft te maken met de toegenomen digitalisering. Daardoor ziet de arbeidsmarkt er heel anders uit dan tien of twintig jaar geleden.
Door de digitalisering zijn postkamers en postkantoren verdwenen, bankkantoren gesloten en archieven gedigitaliseerd. Met de komst van kunstmatige intelligentie (AI) dreigen opnieuw banen verloren te gaan. Maar er zijn volgens het UWV ook veel nieuwe banen bijgekomen, bijvoorbeeld ICT-gerelateerd werk.
Een fietser is in de nacht van zaterdag op paaszondag gewond geraakt bij een verkeersongeluk…
Paaszondag lijkt van het paasweekend de betere papieren te hebben. Waar op zondag een glimp…
De paasprocessie bij de Russisch-Orthodoxe Kerk heeft in de nacht van zaterdag op paaszondag veel…
Tijdens het Paasweekend vindt in de Zuiderhaven het Kaalstaart Festival plaats. Het gaat om een…
Bij een steekincident op het Wielewaalplein is zaterdagavond een persoon gewond geraakt. Agenten hebben één…
De politie is op zoek naar een man die zaterdag rond het middaguur weggelopen is…