Categorieën: Nieuws

Koen Schuiling stopt eind oktober als burgemeester van Groningen

Koen Schuiling vertrekt volgende maand als burgemeester van Groningen. Dat laat hij deze woensdag weten. Schuiling is vijf jaar burgemeester geweest.

Nu het einde van zijn eerste ambtsperiode nadert, heeft hij zich in het zomerreces de vraag gesteld of hij door wil gaan als burgemeester. Daarbij is hij tot de conclusie gekomen dat hij niet voor een herbenoeming wil gaan. Terugkijkend op de zeer intensieve afgelopen jaren heeft Schuiling tevens doen besluiten om al op korte termijn plaats te maken voor een (tijdelijke) opvolger. Het ontbreekt hem aan energie. Woensdag 23 oktober, voor het herfstreces, is zijn laatste werkdag op het Stadhuis. Dat is een jaar vóór het verstrijken van zijn ambtstermijn.

De 65-jarige Schuiling (lid van de VVD) zegt in zijn ontslagbrief het volgende. “Ik kijk terug op een mooie, maar ook buitengewoon intensieve periode. Vooral mijn ontmoetingen en gesprekken met inwoners over onze mooie Stad en dorpen zijn mij dierbaar. Vaak had ik echter ook het gevoel dat ik er niet voor hen kon zijn, op de manier die ik voor ogen had.”

Als voorbeelden van de dossiers die buitengewoon veel energie hebben gevraagd, noemt Schuiling het asielvraagstuk, het bieden van perspectief aan Groningen na het beëindigen van de gaswinning en de toegenomen en terugkerende maatschappelijke onrust in de samenleving.

“Reflecterend op de afgelopen jaren, moet ik concluderen dat ik op dit moment niet langer de benodigde energie heb om met volle overgave aan deze opgaven te werken. Ik kan voor de Groningers niet de burgemeester zijn die Groningen verdient en nodig heeft”, aldus Schuiling.

Als datum voor het ontslag is woensdag 23 oktober aanstaande gekozen. Hij is dan vijf jaar burgemeester in Groningen geweest. In overleg met Commissaris van de Koning René Paas wordt gekeken op welke manier de functie van burgemeester daarna zal worden ingevuld. Het afscheid van Schuiling vindt ook eind oktober plaats. De invulling hiervan wordt op een later moment bekend gemaakt.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

16 uur geleden