Categorieën: Nieuws

Onbekenden bekladden falafelzaken met pro-Palestina leuzen

Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag  de ramen van falafelzaak FLFL aan de Oude Kijk In ’t Jatstraat beklad met de tekst ‘How does genocide taste?” Ook andere winkels werden onder handen genomen.

Mede-eigenaar Jesse Huisman van FLFL meldt aan Sikkom, hier niets van te begrijpen: “Ik heb een tijdje in Israël gewoond, dat is het enige. We hebben bijvoorbeeld geen standpunt ingenomen in het conflict. In ons restaurant aan de Carolieweg hangt zelfs een grote kaart van Palestina. En dan toch deze bekladdingen.”

Het personeel is donderdagochtend meteen aan de slag gegaan. Huisman: “We schilderen er grote harten omheen, naar voorbeeld van het kunstwerk van Banksy waarin een oudere vrouw met rollator een groot hart tekent. Een foto daarvan hangt in onze restaurants.”

Op een andere zaak van FLFL staat te lezen: ‘Free Palestine’. Ook bij FLO aan de Langestraat zijn bekladders aan de slag geweest. Op de afscherming van het terras zijn soortgelijke leuzen aangebracht. Volgens Sikkom zijn beide restaurants op Instagram door de mangel gehaald door de pagina WorkersforPalestine.nl. Via stories liet de groep weten dat FLFL en FLO. medeplichtig zijn aan genocide omdat ze Israëlische gerechten verkopen.

Een getuige meldt aan OOG: “Ik heb vannacht de drie daders gezien in de Oude Kijk In ’t Jatstraat. Ze liepen met z’n drieën met een plastic tas en mondkapjes op, tussen 4.00 en 4.30 uur.”

 

Gert van Akkeren

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

12 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

52 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden