Categorieën: Sport

Olympisch goud voor Marloes Oldenburg van Gyas

Roeister Marloes Oldenburg van het Groningse Gyas heeft donderdag met haar team een gouden medaille gewonnen bij de Olympische Spelen in Parijs.

De 26-jarige Oldenburg moest met haar team ‘vier-zonder-stuurman’ alles uit de kast halen om de boot van Engeland voor te blijven. Op 500 meter vóór de finish lagen beide boten nog zij aan zij, maar een felle eindsprint zorgde voor een nipte zege voor het team van Nederland. Naast Oldenburg bestond de ‘vier’ uit Hermijntje Drenth, Tinke Offereins en Benthe Boonstra.

Oldenburg, getrouwd met de voormalige toproeier Rogier Blink, was met haar team de grote favoriet voor goud. Het was, een half uurtje na de zilveren medaille voor Melvin Twellaar van Aegir, de tweede medaille voor een Groninger op deze Spelen.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

14 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

33 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden