Categorieën: Nieuws

Het Groninger Landschap organiseert poëtische vaartocht met Renée Luth

Liefhebbers van natuur, water en poëzie kunnen donderdag 11 juli terecht bij Het Groninger Landschap. De natuurorganisatie organiseert dan een poëtische vaartocht waarbij wordt samengewerkt met voormalig stadsdichter Renée Luth.

De vaartocht begint om 19.00 uur in Kropswolde en gaat vanaf paviljoen De Leine richting het Zuidlaardermeer. “Varend tussen de elementen water, land en lucht neemt Luth je mee in de wereld van de woordkunst”, laat Het Groninger Landschap weten. “Ze zal gedichten ten gehore brengen die de natuur zoeken. In en buiten ons zelf. Met wat geluk ondersteunen watervogels de melodische klanken. Terwijl golven meedeinen met het ritme van de taal.”

Luth werd geboren in december 1979. Ze is afgestudeerd aan Academie Minerva als autonoom kunstenaar. In 2011 debuteerde Luth met haar dichtbundel Pingpongtong. Bij uitgeverij Passage gaf ze drie bundels uit en stond ze in tientallen bloemlezingen. Van 2019 tot 2021 was ze stadsdichter van Groningen. In haar werk wordt ze geprikkeld door natuur, geschiedenis, waterschap en kunst.

Meer informatie over de activiteit vind je op deze website. Op deze pagina kun je je ook voor de activiteit aanmelden.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

13 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden