Foto: Rieks Oijnhausen
Het oorlogsmonument Vector of Memory ter herinnering aan de bevrijding van Groningen door de Canadezen is donderdagmiddag onthuld op de Grote Markt.
Het monument is een markering van de route tussen Normandië en Groningen. Dat is de route die de Canadezen in de Tweede Wereldoorlog hebben afgelegd om onder meer Nederland te bevrijden.
Langs de route zijn diverse markeringen die verwijzen naar gebeurtenissen die zich daar hebben afgespeeld. Die worden Crossroad Vectors genoemd. De Crossroad Vector op de Grote Markt herinnert aan de hevige strijd die voorafging aan de bevrijding van de stad. In Appingedam werd in december een dergelijk monument geplaatst.
Bij de onthulling op de Grote Markt was een plechtigheid met een toespraak en het leggen van bloemen.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…