Categorieën: Nieuws

Honderden meters waterleiding worden vrijdagnacht onder het Eemskanaal door getrokken

Waterbedrijf Groningen is druk bezig met de aanleg van een nieuwe transportleiding voor drinkwater bij de Berlagebrug. Dat gebeurt via een gestuurde boring, waardoor de leiding zonder al te veel graafwerk en overlast midden in de binnenstad kan worden aangelegd, op behoorlijke diepte. Vrijdagnacht wordt de leiding ingetrokken.

De nieuwe leiding gaat een oude ‘zinker’ (transportleiding) vervangen die over de bodem van het Eemskanaal ligt. Deze leiding is lek en de vervanging is daardoor dringend.

De ‘zinker’ wordt vervangen door een zogenaamde ‘horizontaal gestuurde boring’: een boring met een lengte van ongeveer 380 meter in een grote, dertig meter diepe boog onder het Eemskanaal. Daarvoor worden de leidingdelen ter plaatse aan elkaar gelast en over straat uitgelegd. Vervolgens worden de leidingen door telescoopkranen in een juiste boog in de lucht gehouden. Daarna wordt de hele leiding in één keer ondergronds getrokken.

Het ‘huzarenstukje’, zoals het Waterbedrijf Groningen de werkzaamheden noemt, wordt expres in de avonduren uitgevoerd. Dit omdat het Damsterdiep (deels) dicht moet tijdens de operatie. Om het verkeer zo min mogelijk te hinderen zijn de komende avond en nacht gekozen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Hamer en zaag gaan in populaire modeltreinbaan: “Afbreken kostte drie uur”

Dat de modelbaan van de populaire modeltreinbouwer Emiel en zijn vriendin uit Stad gesloopt zou…

44 minuten geleden

“Ambtenaren moeten hun keuzebudget kunnen gebruiken om DUO-schuld af te lossen”

Ambtenaren die werkzaam zijn voor de gemeente Groningen moeten hun individuele keuzebudget kunnen gebruiken om…

2 uur geleden

ESNS trok 40.000 bezoekers: “We moeten blijven investeren in kleine podia”

Het is belangrijk om te blijven investeren in kleine podia, oefenruimtes en talentontwikkelingsprogramma's. Op die…

3 uur geleden

Gorecht koploper af, The Knickerbockers grijpt eerste plek

Gorecht raakte zaterdag de koppositie kwijt in de tweede klasse I. Een klasse lager wist…

3 uur geleden

Eelde meet eerste ijsdag van het seizoen

Op het KNMI-meetstation in Eelde is de temperatuur zaterdag niet boven het vriespunt uitgekomen. Daarmee…

4 uur geleden

Tocht met verlichte trekkers krijgt vervolg: “Elk jaar zie je de versiering mooier worden”

De tocht met verlichte trekkers zal dit jaar een vervolg krijgen. Dat laat Erwin Bijman…

4 uur geleden