Categorieën: Nieuws

Actie van vakbonden houdt alle politiebureaus dinsdag dicht voor publiek

Alle politiebureaus met een publieksfunctie houden de deuren komende dinsdag gesloten. De sluiting is een actie van de politievakbonden, die strijden voor een nieuwe Regeling voor Vervroegd Uittreden (RVU).

Volgens de bonden betekent de sluiting dat het publiek de gehele dinsdag (24 uur) de bureaus niet fysiek kan bezoeken. Aangiftes doen en documenten afgeven is daarmee onmogelijk. Alle afspraken die staan op dinsdag 11 juni worden verplaatst naar een ander moment.

De bonden houden de deuren van de bureaus gesloten, omdat ze willen dat de regels rond het vroegpensioen van agenten op de schop gaan. De regeling uit 2019 loopt eind volgend jaar af. Als de regels voor het vroegpensioen niet worden aangepast, zo stellen de bonden, blijven agenten die eerder stoppen met werken maandelijks geld tekort komen.

Het dichthouden van de politiebureaus is een opschaling van eerdere acties, waarbij agenten geen bekeuringen uitschreven voor lichte overtredingen. Als de actie van komende dinsdag geen beweging van de werkgevers in gang zet, dreigen de bonden de bureaus een week later nogmaals een dag op slot te houden.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

28 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

47 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden