Categorieën: Nieuws

Herdenking Joodse slachtoffers Tweede Wereldoorlog bij monument aan Hereweg

Afgevaardigden van de joodse gemeenschap in Groningen hielden vrijdagmiddag voor de 35e keer een herdenking bij het Joods Monument aan de Hereweg.

Normaal gesproken wordt de herdenking, voor de drieduizend Joodse Groningers die niet zijn teruggekeerd na de Tweede Wereldoorlog, op 4 mei gehouden bij het monument. Maar 4 mei valt dit jaar tijdens de sjabbat, de Joodse rustdag. Daarom werd deze herdenking verplaatst naar vrijdagmiddag.

Eerder op de dag werden daarom ook herdenkingen gehouden bij het monument Sint-Joris en de draak aan het Martinikerkhof en op de Joodse Begraafplaats aan de Iepenlaan.

Een afvaardiging van het gemeentebestuur houdt zaterdagavond nog een aparte herdenking bij het monument. Dan vertrekt ook de jaarlijkse stille tocht vanaf het monument richting het Martinikerkhof.

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

9 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

28 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden