Categorieën: Nieuws

Wapenschild dat vorig jaar naar beneden viel hangt weer op zijn plek in Statenzaal

Het wapenschild dat in december naar beneden viel in de Statenzaal in het Provinciehuis hangt weer op zijn plek. De afgelopen maanden is het schild gerestaureerd.

Het eikenhouten schild uit 1687 viel enkele dagen voor Kerstmis naar beneden nadat een touwtje, waar het aan hing, brak. Kort voor dit gebeurde was er iemand onderdoor gelopen. Niemand raakte gewond. Door de val raakte het schild beschadigd. Meer dan tien stukken waren afgebroken. Bij de restauratie bleek dat niet alle onderdelen meer aanwezig waren waardoor er nieuwe stukken gemaakt moesten worden. Daar is oud eikenhout voor gebruikt dat op het wapen is geplakt. Daarna is het volledig in oude staat teruggebracht.

Het schild is ongeveer één bij één meter groot en bestaat uit diverse eikenhouten elementen. Het hout is goud geverfd. Op het schild is het wapen van de stad Groningen te zien en het Ommelander wapen. In de Statenzaal hangen twee provinciewapens. In plaats van aan een touwtje hangt het gerestaureerde schild nu aan ijzerdraad, net zoals bij het andere wapenschild het geval is.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

25 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

34 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

4 uur geleden