Categorieën: Nieuws

Russische hackers achter cyberaanval op website provincie Groningen

De cyberaanval die maandag de website van de provincie Groningen plat legde is opgeëist door de pro-Russische hackgroep NoName. Dat meldt het dagblad Trouw na onderzoek van Investico.

Ook de sites van de provincies Noord Brabant, Noord Holland en Overijssel werden lam gelegd. Dit vanwege de Nederlandse steun aan Oekraïne.

‘Terwijl Nederland vliegtuigen overdraagt aan Oekraïne, sturen wij onze ddos-groeten”, schreef de hackersgroep op Telegram.

De hackersgroep werd opgericht om de “Oekraïense propaganda” te ontregelen. Maar inmiddels zijn er zogeheten ddos aanvallen in diverse landen die lid zijn van de NAVO.

Er was ook een aanval op de website van de gemeente Groningen. Het is niet duidelijk of de Russische  hackers daar ook achter zaten.

Andor Heij

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

10 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

29 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden