De Strinke bij De Kring - Foto via Dorpshuis Hoogkerk
Buurthuis de Strinke op woonwagenkamp De Kring in Hoogkerk gaat tegen de vlakte. Het werd al enige tijd niet meer gebruikt. Het beschikbare geld gaat naar de Kreukelhof in het dorp en op de plek van het buurthuis komen waarschijnlijk meer woonwagens.
Dat maakte wethouder Eelco Eikenaar maandagmiddag bekend aan de gemeenteraad. Het buurthuis stond al een tijdje leeg en activiteiten die er eerder plaatsvonden, zijn in de loop van de tijd verplaatst naar het gebouw van voetbalvereniging PKC.
Volgens de wethouder blijkt uit onderzoek onder de bewoners dat ze weinig behoefte hebben aan een buurthuis op het kamp. De bewoners zouden liever meer woonruimte hebben voor families. De gemeente denkt er zes te kunnen plaatsen op de plek die De Strinke achterlaat.
Er wordt al een tijdje gezocht naar een nieuwe plek voor woonwagenbewoners in Groningen. Deze locatie moet plek bieden aan dertig gezinnen. Met het opvullen van De Strinke denkt het college een deel van de wachtlijst weg te kunnen werken.
Een politieachtervolging eindigde vrijdagochtend met een crash bij de Heesterpoort in de Oosterparkwijk. (meer…)
De slagbomen rond alle spoorwegovergangen in Haren willen vrijdagmiddag niet omhoog. Volgens RTV Noord is…
De eerste afgestudeerden van de nieuwe ALO-Pabo studie aan de Hanze hogeschool namen vandaag hun…
De gemeente Groningen stelt dit jaar 1,5 miljoen euro beschikbaar om culturele instellingen te helpen…
Moet Groningen zich kandidaat stellen voor Culturele Hoofdstad van Europa in 2033? Een meerderheid van…
Wie deze vrijdag langs Dudok aan het Diep liep, zag waarschijnlijk mensen op een SUP-board…