Luchtfoto van Bezoekerscentrum aan Reitdiep bij de Koningslaagte - Foto via Het Groninger Landschap
Net als de 11 andere provinciale landschappen krijgt het Groninger Landschap 150.000 euro van het Cultuurfonds. Het geld gaat naar projecten die zorgen voor een klimaatbestendige natuur in de provincie.
In totaal legt het Cultuurfonds twee miljoen euro extra op tafel voor de Nederlandse landschappen, naast de anderhalf miljoen die het Cultuurfonds (voorheen het Prins Bernhard Cultuurfonds) ieder jaar al op tafel legt om zo’n driehonderd natuurprojecten te steunen.
Het Groninger Landschap laat weten blij te zijn met het geld. Waar het aan wordt besteed, is nog niet bekend. “We mogen dat bedrag vrij besteden aan natuurprojecten”, schrijft de organisatie.
Het is niet voor het eerst dat het Groninger Landschap geld krijgt van het cultuurfonds. Eerder kwam er via dit fonds al geld binnen voor de natuur in de Harener Wildernis, het herstel van de oude rivier de Hunze in Stad en natuurherstel in Polder Breebaart voor weidevogels.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…