Categorieën: Nieuws

Aardbeving gemeten bij Bedum

Bij Bedum, in de gemeente Het Hogeland, heeft in de nacht van zaterdag op zondag een aardbeving plaatsgevonden. Dat heeft het KNMI zondag laten weten.

Volgens het KNMI had de beving een kracht van 0.6 op de schaal van Richter. De aardbeving vond plaats om 03.27 uur. Het ging om een geïnduceerde beving. Dit betekent dat de beving een gevolg is van de gaswinning in het gebied. Na afgelopen week zijn er meerdere aardbevingen waargenomen, terwijl het in de afgelopen periode juist betrekkelijk rustig was in het Groningenveld.

Tien dagen geleden vond een beving plaats bij Eppenhuizen. Deze had een kracht van 1.0 op de schaal van Richter. Een week geleden was er een aardbeving, met een kracht van 1.5 op de schaal van Richter, bij Rottum, in de gemeente Het Hogeland.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Minister en staatssecretaris bezoeken techniekstudenten Alfa-college

Minister Eppo Bruins van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en Eddie van Marum, staatssecretaris Herstel Groningen,…

38 minuten geleden

Anne Semplonius langer bij GVAV, Engelbert zoekt nieuwe trainer

Anne Semplonius is ook komend seizoen hoofdtrainer van tweedeklasser GVAV-Rapiditas. Hij begint dan aan zijn…

45 minuten geleden

Aantal WW-uitkeringen vorig jaar licht gegroeid; toch goede kansen op werk

Ondanks een turbulent jaar steeg het aantal WW-uitkeringen vorig jaar beperkt in de provincie Groningen.…

1 uur geleden

UMCG krijgt 16,5 miljoen euro voor productie nieuw kankermedicijn

Het UMCG krijgt een subsidie van 16,5 miljoen euro van het Zorginstituut van de overheid…

2 uur geleden

Droog en bewolkt weer tot het weekend, temperatuur daalt gestaag

De komende dagen wordt het langzaamaan steeds een paar graden kouder in Groningen. Tot en…

13 uur geleden

Plan van lange adem moet Gele Loper er bovenop helpen; college wil aantal sekspanden sluiten

Het verbeteren van de situatie in de Gele Loper vraagt om een lange adem en…

13 uur geleden