Categories: Nieuws

Tot en met zaterdag wisselvallig, daarna droog en warmer weer

De komende twee dagen moeten we in Groningen nog rekening houden met kans op een aantal buien. Daarna trekt de wisselvalligheid in het weerbeeld weg uit ons gebied en krijgt de zon steeds meer kans. Ook de thermometer gaat steeds hogere waardes aangeven.

Volgens weerman Johan Kamphuis worden vrijdag en zaterdag de laatste wisselvallige dagen: “Er is veel bewolking, maar nu en dan schijnt ook de zon. Er kan een verspreide bui vallen, vooral ten noorden en westen van de Stad. Het wordt 17 of 18 graden bij een matige wind uit het zuiden tot zuidwesten.

Ook zaterdag is er af en toe zon, maar neemt de kans op een paar buien in de loop van de ochtend opnieuw toe. Later op de dag klaart het weer op en verdwijnen de buien. Het wordt 17 graden bij een zwakke of matige wind uit het westen tot noordwesten.”

De dagen daarna gaan volgens Kamphuis steeds aangenamer verlopen: “Zondag is het droog en wisselend bewolkt weer. Het wordt 18 graden bij een zwakke of matige wind uit het zuiden tot zuidwesten. Op maandag, dinsdag en woensdag zijn er flinke zonnige perioden en loopt de temperatuur dagelijks een graad op. Maandag wordt het 21, dinsdag 22 en woensdag zelfs 23 tot 24 graden, bij een wat toenemende zuidenwind. De oude tropische orkaan ‘Nigel’ is de aanjager van het zachte lenteweer.”

Tom Veenstra

Recent Posts

Kevin van Veen terug naar Schotland voor geboorte baby

Voetballer Kevin van Veen is deze woensdag voor onbepaalde tijd teruggekeerd naar Schotland. De spits…

17 minuten ago

Johan de Wittstraat krijgt meer groen en grotere pluktuin

De gemeente stelt 278 duizend euro beschikbaar voor de herinrichting van de Johan de Wittstraat…

32 minuten ago

Verpleegkundigen UMCG delen taartjes uit op Wereld Aids Dag

Aanstaande vrijdag is het Wereld Aids Dag. Drie verpleegkundigen van het UMCG gaan die dag…

1 uur ago

Studentenorganisaties blij met nieuwe zorgverzekering

De studentenorganisaties zijn blij met de nieuwe zorgverzekering voor studenten. ”Die sluit écht aan op…

2 uur ago

“Woensdag winterse buien, komend weekend kans op sneeuw”

De winter laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kunnen er…

13 uur ago

Noordlaren noemt berichten over marathon op natuurijs voorbarig

Het heeft nog amper gevroren in Groningen, maar toch liet de KNSB dinsdag weten dat…

13 uur ago