Categorieën: Nieuws

Ook Kardingerplas weer getroffen door blauwalg

Na het Paterswoldsemeer is ook de Kardingerplas na een aantal warme dagen weer getroffen door blauwalg. De provincie Groningen heeft woensdag een waarschuwing afgegeven voor zwemmers in het meer.

Ondanks de maatregelen die Waterschap Noorderzijlvest, de provincie en de gemeente Groningen de afgelopen jaren hebben genomen, is het dit jaar weer niet gelukt om de Kardingerplas blauwalg-vrij te houden. Sinds woensdagmiddag is er opnieuw een waarschuwing afgegeven richting zwemmers in het Zilvermeer (beter bekend als de Kardingerplas). Blauwalgen zorgen voor een vergrote kans op huidirritatie of maag- en darmklachten.

De afgelopen jaren kwam blauwalg veelvuldig voor in het Zilvermeer. Ook bij strand De Lijte bij het Paterswoldsemeer zit blauwalg in het water. Ook hier geldt sinds deze week een waarschuwing voor zwemmers. De Hoornse Plas, waar tot voor kort een negatief zwemadvies gold voor zwemmers vanwege zwemmersjeuk, kan wel veilig worden gezwommen.

 

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Vertraging op spoor tussen Groningen en Zwolle door defecte trein

Reizigers tussen Groningen en Zwolle moeten vrijdagmiddag rekening houden met een vertraging. (meer…)

6 minuten geleden

Wat moet er op de plek van de Haddingestraatgarage gaan komen? Jij mag kiezen

De parkeergarage aan de Haddingestraat is inmiddels bijna een jaar dicht en wordt waarschijnlijk begin…

21 minuten geleden

Luciano Valente uit Stad voor het eerst mee met hoofdmacht Oranje voor duels tegen Polen en Litouwen

Bondscoach Ronald Koeman heeft Luciano Valente opgenomen in de 25-koppige selectie voor de interlands tegen…

1 uur geleden

Johan Remkes benoemd als Ereburger van Groningen

Johan Remkes is benoemd als Ereburger van Groningen. De oud-politicus is donderdag ingeschreven in het…

1 uur geleden

Lindebomen uit ‘bomenhotel’ Ring-Zuid keren terug aan Helperzoom

Wethouder Philip Broeksma stak vrijdagochtend de handen uit de mouwen aan de Helperzoom. Hij hielp…

1 uur geleden

Forum Groningen organiseert dertiende editie van toekomstfestival Let’s Gro

In het Forum vindt van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november de dertiende…

1 uur geleden