Foto: Mike Weening - Weening Fotografie
De Groningse brandweer moest zaterdagavond in actie komen vanwege een koe die te water was geraakt aan de Hoogeweg. Uiteindelijk moesten er vereende krachten worden ingezet.
De melding van een dier in problemen kwam even na 22.00 uur binnen op de meldkamer waarop een tankautospuit naar de locatie werd gestuurd. “Dat er iets niet in de haak was werd duidelijk nadat gezien werd dat verschillende koeien op een kluitje langs een sloot stonden”, vertelt nieuwsfotograaf Mike Weening. “Iemand die poolshoogte ging nemen ontdekte dat één van de dieren in een sloot lag, waarop de hulpdiensten werden gebeld.”
Die hulpdiensten moesten groot materieel inzetten. “Een brandweerman in een waadpak is het water ingegaan. Ondertussen was de hulp ingeroepen van de grote hulpverleningswagen en ook de boer was inmiddels op een trekker gearriveerd. Door spanbanden onder de koe door te halen is met behulp van de kraan op de grote hv de koe uit de sloot getakeld. De actie werd nauwlettend gevolgd door de soortgenoten die nieuwsgierig toe stonden te kijken. Na ruim een uur was de koe bevrijd en kon de brandweer terugkeren naar de kazerne.”
Bekijk hier een filmpje van de reddingsactie:
.
Het Bevrijdingsbos bij Noorddijk is een kunstwerk rijker. Aan de achterzijde van het bos is…
Een inwoner van de gemeente Groningen is dit paasweekend miljonair geworden. Bij de Miljoenenspel-trekking van…
De politie heeft een 32-jarige man uit Groningen aangehouden vanwege betrokkenheid bij een steekincident zaterdagavond…
Na ruim drie jaar lokale politiek, waarvan het laatste jaar als fractievoorzitter van Student &…
Hij kan zijn geluk niet op: de Groningse kunstenaar Egbert Modderman. Na een half jaar…
Trav12, in de volksmond beter bekend als Backbone, aan de Travertijnstraat hoeft niet gesloopt te…