Categorieën: Nieuws

Brandweer redt met vereende krachten koe uit sloot

De Groningse brandweer moest zaterdagavond in actie komen vanwege een koe die te water was geraakt aan de Hoogeweg. Uiteindelijk moesten er vereende krachten worden ingezet.

De melding van een dier in problemen kwam even na 22.00 uur binnen op de meldkamer waarop een tankautospuit naar de locatie werd gestuurd. “Dat er iets niet in de haak was werd duidelijk nadat gezien werd dat verschillende koeien op een kluitje langs een sloot stonden”, vertelt nieuwsfotograaf Mike Weening. “Iemand die poolshoogte ging nemen ontdekte dat één van de dieren in een sloot lag, waarop de hulpdiensten werden gebeld.”

Die hulpdiensten moesten groot materieel inzetten. “Een brandweerman in een waadpak is het water ingegaan. Ondertussen was de hulp ingeroepen van de grote hulpverleningswagen en ook de boer was inmiddels op een trekker gearriveerd. Door spanbanden onder de koe door te halen is met behulp van de kraan op de grote hv de koe uit de sloot getakeld. De actie werd nauwlettend gevolgd door de soortgenoten die nieuwsgierig toe stonden te kijken. Na ruim een uur was de koe bevrijd en kon de brandweer terugkeren naar de kazerne.”

Bekijk hier een filmpje van de reddingsactie:

.

Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl
Foto: Mike Weening – Weening Fotografie
Foto: Mike Weening – Weening Fotografie
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Nieuw kunstwerk in Bevrijdingsbos: “Uitzicht op de vrijheid”

Het Bevrijdingsbos bij Noorddijk is een kunstwerk rijker. Aan de achterzijde van het bos is…

24 minuten geleden

Inwoner wint miljoen met Miljoenenspel

Een inwoner van de gemeente Groningen is dit paasweekend miljonair geworden. Bij de Miljoenenspel-trekking van…

1 uur geleden

Man uit Groningen aangehouden vanwege steekincident Wielewaalplein

De politie heeft een 32-jarige man uit Groningen aangehouden vanwege betrokkenheid bij een steekincident zaterdagavond…

2 uur geleden

Daan Swets verlaat gemeenteraad: “In de politiek zijn er genoeg mensen die niet echt zijn”

Na ruim drie jaar lokale politiek, waarvan het laatste jaar als fractievoorzitter van Student &…

4 uur geleden

Eerste solotentoonstelling Modderman in Harderwijk: “Ik ben een schilder die mazzel heeft”

Hij kan zijn geluk niet op: de Groningse kunstenaar Egbert Modderman. Na een half jaar…

5 uur geleden

Backbone slopen? “Je kunt het net als het Oude RKZ vleugel voor vleugel renoveren”

Trav12, in de volksmond beter bekend als Backbone, aan de Travertijnstraat hoeft niet gesloopt te…

6 uur geleden