Categorieën: Nieuws

Verbindingsboog vanaf Julianaplein naar Ring-West open: ‘En weer door’

Sinds maandagochtend is de nieuwe verbindingsboog vanaf het Julianaplein naar de westelijke ringweg open.

Aanpak Ring-Zuid publiceerde maandagmiddag een speciale openingsvideo, waarin te zien is hoe Martijn Vogd (Vesta Woonforum / Woonboulevard Groningen), Edwin Horinga (hoofduitvoerder GWW bij Combinatie Herepoort) en Frank Dijkema (adviseur omgeving bij Aanpak Ring Zuid) vertellen over de werkzaamheden en de openstelling van de nieuwe verbindingsboog.

De nieuwe verbindingsboog ligt aan de noordkant van het Vrijheidsplein en is de verbinding tussen de zuidelijke en westelijke ringweg. De bouw heeft een paar maanden geduurd en zorgde er sinds april voor dat het verkeer richting de westelijke ringweg een andere route moest zoeken. Na de opbouw van het zuidelijke deel van de boog is de westelijke ringweg verhoogd op piepschuim blokken en betonnen muurtjes langs de weg. De boog is aan de onderkant afgewerkt met rode bakstenen.

Na de zomer wordt er verder gewerkt aan de verbindingen de andere kant op, richting het Julianaplein en de zuidelijke ringweg richting Drachten. Aan de verbinding vanuit Drachten naar Ring-West gaat het werk ook deze zomer door.

Ook afrit 18 naar de Zeeheldenbuurt is sinds maandag 17 juli weer open. De afrit was sinds begin juni dicht vanwege aanpassingen aan de westelijke ringweg. De afrit was dicht, omdat de aannemer te weinig plek had om materiaal aan te voeren. De afrit is nog niet te bereiken vanuit Drachten vanwege de afsluiting van de verbinding tussen Drachten en Ring West. Dit heeft te maken met de aanpassingen aan de naastgelegen afrit richting het Martini Ziekenhuis.

In onderstaande video laat Aanpak Ring-Zuid zien hoe de nieuwe verbindingsboog eruitziet vanuit de auto:

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

27 minuten geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

51 minuten geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

4 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

4 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

5 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

5 uur geleden