Categorieën: Sport

Groninger amateurclubs kennen hun tegenstanders voor volgend seizoen

De KNVB heeft vrijdagmiddag de definitieve indeling van de amateurvoetbalcompetities bekend gemaakt. Opvallend is dat de Groningse clubs in de eerste klasse veel Drentse tegenstanders hebben.

Volgens de voorlopige indeling die naar de clubs was gestuurd, was het eerst een Gronings-Fries onderonsje in de eerste klasse. Daar is na inbreng van diverse clubs van afgeweken.

De eerste klasse I bestaat uit vijf clubs uit de stad: Oranje Nassau, PKC’83, Velocitas, GVAV Rapiditas en GRC Groningen. Uit de provincie komen Winsum, WVV en Hoogezand. Er komen drie clubs uit Emmen: DZOH, WKE’16 en SVBO. HZVV en VKW maken de competitie met 13 clubs compleet. Het is voor het eerst dat in deze klasse, en ook in de derde en vierde divisie, zaterdag en zondagclubs tegen elkaar uitkomen.

In de tweede klasse en lager blijft voorlopig wel een scheiding tussen zaterdag en zondagvoetbal.

Zaterdag

VV Groningen, Gorecht en FC Lewenborg zijn ingedeeld in de tweede klasse J zaterdag met Bedum, VEV’67 en Grijpskerk uit de provincie. Uit Drenthe komen: Achilles 1894, Drenthina, Hoogeveen, LTC en Noordscheschut. De Friese clubs zijn: Kollum, FC Surhuisterveen en FC Wolvega.

De noordelijke derde klasse C bestaat voor de helft uit clubs uit de gemeente Groningen: Be Quick 1887 (zat), Helpman (zat), Groen Geel, HFC’15, The Knickerbockers, Lycurgus en Mamio. Verder spelen in deze klasse: Aduard 2000, FC Zuidlaren, Loppersum, Onstwedder Boys, Veendam 1894, WVV (zat) en Zuidhorn.

Zondag

In de tweede klasse I zondag spelen uit de stad: Helpman, Forward en SC Stadspark. Uit de provincie: Musselkanaal, Stadskanaal en Sellingen. Uit Drenthe: Annen, GOMOS, HOVC, Roden, Rolder Boys en Valthermond. Oldeholtpade is de Friese vertegenwoordiger.

In de derde klasse B noord zijn Groninger Boys en Engelbert ingedeeld. Verder spelen ASVB, Muntendam, Noordster, Veelerveen en Westerwolde uit de provincie in deze klasse. Uit Drenthe komen: Actief, EHS’85, Gieten, Peize, SVZ, Titan en Weerdinge.

De complete indeling met ook de vierde en vijfde klassen is hier te vinden

Het competitieschema wordt later bekend gemaakt. Er is ook spreke van een versterkte degradatie. Hoe die er precies uit gaat zien maakt de KNVB nog bekend.

Andor Heij

Recente berichten

Zijn er nog genoeg agenten in Groningen tijdens de NAVO-top in Den Haag?

Zijn er op 24 en 25 juni nog wel genoeg politieagenten in Groningen om de…

19 minuten geleden

Raadsfracties blijven kritisch op (nieuwe) parkeermaatregelen

De gemeenteraadsfracties van PvhN en Stadspartij 100% voor Groningen zijn bezorgd over de nieuwe parkeermaatregelen…

39 minuten geleden

Interim-burgemeester Van ’t Veld tijdelijk uitgeschakeld na val tijdens ESNS

Interim-burgemeester Mirjam van ’t Veld van Groningen zit tijdelijk ziek thuis, na een ongeluk tijdens…

1 uur geleden

Moeilijke naar makkelijke taal: raadsfracties willen ’terugstuurservice’ voor laaggeletterden

De fracties van Student&Stad, ChristenUnie en VVD hebben vragen gesteld over de begrijpelijkheid van brieven…

1 uur geleden

Veiligheid en leefbaarheid steeds verder onder druk? ‘Krimp en groei, zwervers en criminele ontmoetingsplaats’

Het achterland krimpt terwijl de steden groeien, de geestelijke gezondheidszorg heeft steeds meer moeite om…

1 uur geleden

Prestatiedruk en stress: jongvolwassenen in gemeente Groningen hebben het mentaal zwaar

De mentale gezondheid van jongvolwassenen in de gemeente Groningen staat onder druk. Slechts 44,2 procent…

2 uur geleden