Categorieën: Nieuws

Schrijfster Anjet Daanje wint Libris Literatuur Prijs

Schrijfster Anjet Daanje uit Stad heeft maandagavond de Libris Literatuur Prijs gewonnen. De prijs werd uitgereikt in cultuurhuis Felix Meritis in Amsterdam.

Daanje ontving de prijs voor haar roman Het lied van ooievaar en dromedaris. De jury koos unaniem voor het boek dat volgens hen van internationale allure is en de grens van het genre overstijgt. Historicus Beatrice de Graaf had de eer om de winnaar bekend te maken. De Graaf noemde het boek een ode aan de verbeelding en aan de literatuur zelf. Met de prijs is een geldbedrag van 50.000 euro gemoeid.

Het lied van ooievaar en dromedaris
Het lied van ooievaar en dromedaris is losjes gebaseerd op het leven van Emily Brontë. Een Engelse schrijfster aan wie Daanje de prijs ook opdroeg. Het boek gaat over Eliza May Drayden, schrijfster van een geruchtmakende roman in het Yorkshire van de negentiende eeuw. Tijdens haar leven werd haar boek verguisd, maar in de decennia daarna groeide het meer en meer uit tot een meesterwerk.

Boekenbon Literatuurprijs
Daanje, die sinds de jaren negentig schrijft en in 2019 doorbrak met De herinnerde soldaat, won afgelopen najaar al de Boekenbon Literatuurprijs. De Groningse is nu de eerste schrijver die zowel de Boekenbon Literatuurprijs als de Libris Literatuurprijs heeft gewonnen met hetzelfde boek.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

51 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden