Categorieën: Nieuws

Programma rond bevrijding van Groningen op 15 april in Bevrijdingsbos

Op het Plein van het Bevrijdingsbos aan de Noorddijkerweg worden op zaterdag 15 april 23 brandende kaarsen geplaatst bij het Regimentenplateau.

Dit ter gelegenheid van het feit dat het 78 jaar geleden is dat Groningen door de geallieerden werd bevrijd van de Duitse bezetting. Op het Regimentenplateau staan de namen van de 23 Canadese regimenten die tijdens de strijd om de bevrijding vier dagen lang hebben gevochten om de Groningers hun vrijheid terug te geven.

Het plaatsen van de kaarsen, rond 21.00 uur, wordt voorafgegaan door een programma in de Stefanuskerk aan de Noorddijkerweg. Op het programma staan een bevrijdingsverhaal, een spoken word van stadsdichter Myron Hamming en muzikale omlijsting door het Eelder Bloemenkoor. Aanmelden voor een plekje in de kerk is nodig en kan via s.m.smit@home.nl.

Op 5 mei wordt de bevrijding van heel Nederland gevierd. Het bestuur van de Stichting Het Bevrijdingsbos wil de bevrijding van de Stad niet onopgemerkt voorbij laten gaan en heeft daarom deze activiteit georganiseerd.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

38 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

56 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

4 uur geleden