Categories: Nieuws

Nieuwe internationale kunstwerken op Hoofdstation

Op de bouwschuttingen op het Hoofdstation schitteren sinds deze week drie nieuwe kunstwerken. De werken hebben een internationaal tintje.

De kunsstwerken zijn namelijk gemaakt door Anna Zannarini uit Italië, Eveline Prunache uit Roemenië en Gergana Todorova uit Bulgarije. De drie zijn tweedejaars studenten aan de opleiding Grafische Vormgeving van Academie Minerva. De kunstwerken zijn te vinden op de bouwschuttingen op het perron. “De bouwschuttingen zijn nodig voor de veiligheid op het perron, maar voor reizigers is het niet een mooi uitzicht”, meldt Groningen Spoorzone. “Het idee om de situatie op te fleuren komt van Michael Hermse van De Groninger Archieven. Daarop is contact gezocht met Academie Minerva, die hier wel iets in zag.”

Dit jaar is het voor het derde jaar op rij dat er kunstwerken geplaatst zijn. Als inspiratie voor de kunstwerken is gebruik gemaakt van beelden uit de Groninger Archieven. Meer informatie over de kunstwerken vind je op deze website.

Sebastiaan Scheffer

Recent Posts

Voorlichting over zorgverzekeringen op Grote Markt

Voor mensen die niet weten wat wel of niet vergoed wordt in het basispakket van…

36 minuten ago

Leerlingen Willem Lodewijk Gymnasium pakken internationale prijs

Twee leerlingen van het Willem Lodewijk Gymnasium zijn in de prijzen gevallen tijdens de twintigste…

1 uur ago

Maandagavond overlast door heien funderingspalen bij Europaweg

Maandagavond (vanavond) gaan tussen 20.00 uur en 00.00 uur funderingspalen de grond in bij de…

3 uur ago

Doktersdienst hoopt te hoge druk tijdens kerstweekeinde te voorkomen

De doktersdienst in Groningen verwacht vanwege het lange kerstweekeinde een grote druk op de huisartsenspoedposten.…

3 uur ago

Weer Kerstkaart: “De kans op een witte kerst is vandaag niet veel soeps”

De kans op een witte kerst is vandaag niet veel soeps, stelt OOG weerman Johan…

3 uur ago

Spoordijken in Noord Nederland zijn kwetsbaar

Vrijwel alle spoordijken in Noord Nederland zijn kwetsbaar. Dat meldt de Volkskrant maandagmorgen op basis…

3 uur ago