Categorieën: Nieuws

Weer geldboete voor FC Groningen; wanordelijkheden kosten club 15.000 euro in ruim een week

FC Groningen heeft weer een geldboete gekregen van de KNVB vanwege wanordelijk gedrag door supporters. De club accepteerde donderdag een boete van vijfduizend euro. De boete werd opgelegd, omdat supporters half januari (gevulde) bekers en voorwerpen op het veld  en naar spelers gooiden tijdens de verloren bekerwedstrijd tegen SV Spakenburg.

De boete die donderdag werd opgelegd door de aanklager betaald voetbal van de KNVB, is de derde in ruim een week tijd. Vorige week dinsdag accepteerde de club twee schikkingsvoorstellen vanwege het afsteken van vuurwerk door de eigen aanhang. Voor het vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard moest de club tienduizend euro aftikken.

Voor eenzelfde incident tijdens Excelsior – FC Groningen accepteerde de club een voorwaardelijke geldboete van 7.500 euro. Daarnaast hangt de club een wedstrijd zonder publiek boven het hoofd, als supporters zich opnieuw misdragen. Die straf werd nu niet opgelegd, omdat het incident tijdens de wedstrijd tegen Spakenburg plaatsvond voordat deze voorwaardelijke straf door de club werd geaccepteerd.

De club stelt donderdag dat FC Groningen alles op alles wil zetten om te voorkomen dat de voorwaardelijke straffen worden opgelegd.“Want daar worden supporters die op een positieve wijze de ploeg ondersteunen de dupe van”, aldus het FC-bestuur. Woensdag maakte de club daarom bekend dat het komende zondag, tijdens de beladen wedstrijd tegen SC Heerenveen, honden inzet die vuurwerk op moeten sporen. Ook gaat FC Groningen actief supporters aanspreken die zich niet aan de huisregels houden, onder meer als zij hun gezicht grotendeels bedekken.

Tom Veenstra

Recente berichten

Kaalstaart Festival doet Groningen aan: “Drie schepen vol bètakunst”

Tijdens het Paasweekend vindt in de Zuiderhaven het Kaalstaart Festival plaats. Het gaat om een…

2 uur geleden

Persoon gewond bij steekincident op Wielewaalplein

Bij een steekincident op het Wielewaalplein is zaterdagavond een persoon gewond geraakt. Agenten hebben één…

4 uur geleden

Man weggelopen uit ziekenhuis: “Heeft mogelijk nog operatiejasje aan”

De politie is op zoek naar een man die zaterdag rond het middaguur weggelopen is…

6 uur geleden

Wethouders brengen bezoek aan restauratie Euvelgunnerheem: “Komende week start bouw”

Wethouders Rik van Niejenhuis (PvdA) en Mirjam Wijnja (GroenLinks) hebben een bezoek gebracht aan de…

6 uur geleden

Voorjaarsmarkt Sint Annen trekt duizend bezoekers: “Springkussen was erg in trek”

De Voorjaarsmarkt bij de Belevingsboerderij de Zes Grazen bij Sint Annen is zaterdag een succes…

7 uur geleden

“Ambulance op de fiets? – Dat is eigenlijk wat we wel 100 keer op een avond horen” | Eem de Stad in

Wat hebben de paasdrukte in de stad en ambulancebroeders op de fiets met elkaar gemeen?…

8 uur geleden