Categorieën: Nieuws

Volgende week zaterdag gratis digestaat halen bij suikerfabriek Hoogkerk

Wil jij een plastic zak of een aanhanger vol bietenpulp en bietenblaadjes om je tuin te bemesten? Volgende week zaterdag geeft Cosum Beet Company gratis ‘digestaat’ weg bij haar suikerfabriek in Hoogkerk.

Op zaterdag 25 maart doet Cosun Beet Company weer mee aan de Landelijke Compostdag. Iedereen krijgt dan de mogelijkheid om losse digestaat op te halen bij de fabriek van Cosun aan de Fabriekslaan in Hoogkerk. Er zijn plastic zakken beschikbaar om zelf op te vullen. Maar een aanhangwagentje volscheppen mag ook. Liefhebbers moeten wel zelf een schep meenemen.

Digestaat is een bijproduct bij de verwerking van suikerbieten naar suiker. De digestaat bestaat onder meer uit bietenpuntjes, -bladeren en -pulp. Daar zit geen suiker in, maar wel veel mineralen. Het is daarmee een plantaardig alternatief voor kunstmest en vergelijkbaar met compost.

Wie een zak of een bak vol digestaat wil ophalen, kan op zaterdag 25 maart 8:00 tot 11:00 uur langskomen bij de fabriek in Hoogkerk. Het aanbod geldt zolang de voorraad strekt, dus op is op.

Tom Veenstra

Recente berichten

Politie neemt handelswaar in beslag van verkopers namaakproducten

Een groep mannen en vrouwen die vrijdagmiddag nepproducten van Apple probeerden te slijten in de…

12 minuten geleden

Replica van Hamas-tunnel op Grote Markt

Op de Grote Markt was vrijdagmiddag een kunstinstallatie te zien die een replica van een…

1 uur geleden

Fixbrigade Groningen zorgt gratis voor duurzamere woningen

Voor mensen die het financieel minder hebben, verzorgt Fixbrigade Groningen opknapbeurten. Dit doen zij geheel…

2 uur geleden

Fietspad tussen Stad en Lettelbert vijf maanden dicht

Het fietspad tussen Lettelbert en Groningen (ten zuiden van de A7) is tot en met…

3 uur geleden

Live voetbal en waterpolo zaterdag bij OOG SPORT

Zaterdagmiddag van 15.00 tot 18.00 weer live sport bij OOG Sport. (meer…)

3 uur geleden

Willumsson en Peersman afwezig bij FC Groningen in duel tegen NEC

FC Groningen moet het zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC doen zonder aanvaller Brynjólfur Willumsson…

3 uur geleden