Categories: Nieuws

Conservator Egge Knol neemt na dertig jaar afscheid van Groninger Museum met tentoonstelling over ‘uit de kunst geraakte vrouwen’

Vanaf 25 maart toont het Groninger Museum de expositie Uit de kunst – Vrouwelijke Groninger Kunstenaars, 1700-1900. Met de tentoonstelling toont vertrekkend conservator Egge Knol werk van Groningse vrouwelijke kunstenaars die na hun periode werden weggezet als amateurs.

Conservator Groninger cultuurgeschiedenis Knol neemt met de tentoonstelling na bijna dertig jaar afscheid van het Groninger Museum. Knol verwierf veel werken die in de tentoonstelling te zien zijn zelf voor het museum, onder meer van de Groninger Archieven.

De tentoonstelling toont werk van negen Groninger vrouwen die in de achttiende en negentiende eeuw kunst maakten. Onder andere schilderijen en tekeningen van Elisabeth Geertruida Wassenbergh, Albarta ten Oever, Geesje Mesdag-van Calcar, Henriëtte Guillemina Wolthers-Brockes en Hillegonda Adriana Meurs-Sibinga staan in de schijnwerpers.

De welgestelde vrouwen waren in de achttiende en negentiende eeuw gerenommeerde kunstenaars. De vrouwen wonnen prijzen met hun kunst en hun werk hing in Groninger woningen aan de muur. Jaren later raakte hun werk uit de mode en werden ze door kunsthistorici weggezet als amateurs. Knol wil de ‘uit de kunst geraakte’ vrouwen weer het podium dat ze verdienen met zijn tentoonstelling.

Uit de kunst – Vrouwelijke Groninger Kunstenaars, 1700-1900 is te bekijken in het Groninger Museum van 25 maart t/m 17 september 2023.

Tom Veenstra

Recent Posts

Arriva stapt naar ACM om treinen te kunnen laten rijden op NS-trajecten

Vervoersbedrijf Arriva is naar de Autoriteit Consument & Markt, ACM, gestapt om af te dwingen…

20 minuten ago

Opnieuw mobiele flitspaal aan Rijksweg geplaatst

Automobilisten die deze dagen gebruik maken van de Rijksweg doen er verstandig aan om hun…

41 minuten ago

“Onderzoek naar explosies betekent dat prioriteit andere zaken naar achteren schuift”

Het onderzoek naar de explosies, die de afgelopen weken op verschillende plekken in de provincie…

2 uur ago

ESNS maakt eerste namen bekend, kaartverkoop van start gegaan

De Nederlandse artiesten Claude, Elmar, Froukje en Joost spelen op de eerstvolgende editie van Eurosonic…

3 uur ago

Thesinge zaterdag in het teken van de Thaisner Dörpsrun

In Thesinge vindt zaterdag de zeventiende editie van de Thaisner Dörpsrun plaats. Aan de hardloopwedstrijd…

4 uur ago

Burendag wordt in Groningen gevierd met negentig activiteiten

In de gemeente worden zaterdag zo'n negentig verschillende activiteiten gehouden in het kader van Burendag.…

5 uur ago