Foto: U.S. Department of Agriculture via Flickr (Publiek Domein)
Een mediterraan dieet lijkt ervoor te zorgen dat immunotherapie beter aanslaat bij mensen met melanoom, een ernstige vorm van huidkanker. Dat blijkt uit onderzoek van drie wetenschappers van het UMCG. Voedsel aan rijk vezels, onverzadigde vetzuren en antioxidanten, in combinatie met de behandeling, zorgt voor minder tumorgroei en betere respons op de therapie.
De resultaten van het onderzoek van Laura Bolte, Geke Hospers en Rinse Weersma zijn vrijdag gepubliceerd in het wetenschappelijke magazine JAMA Oncology.
Bij immunotherapie krijgt de patiënt medicijnen om de werking van het immuunsysteem te versterken. Het immuunsysteem gaat de kankercellen herkennen, opruimen en vernietigen. De UMCG-onderzoekers volgden 91 patiënten met een gevorderde vorm van melanoom. De onderzoekers ontdekten dat een mediterraan dieet samen lijkt te hangen met een betere respons op de immunotherapie. Daarnaast werd duidelijk dat bij de ‘mediterrane eters’ minder tumortoename zichtbaar was.
Volgens het UMCG willen de onderzoekers nu nagaan of ook patiënten met andere soorten van kanker baat hebben bij een mediterraan dieet.
Een app die overconsumptie tegen moet gaan. Dat is het doel van Freefy. De studenten…
Promovendus Velocitas 1897 boekte in de eerste klasse J een zege. In 2I pakte Forward…
Een lijnbus en een personenauto zijn zondagmiddag met elkaar in botsing gekomen bij een verkeersongeluk…
De basketballers van Donar wonnen zaterdagavond verrassend, na een erg roerige zomer, hun eerste competitiewedstrijd.…
Het grasveld aan de Multatulilaan in Haren, waar kinderen met veel plezier voetballen, gaat geëgaliseerd…
Medewerkers van de gemeente Groningen gaan de komende tijd in gesprek met inwoners, organisaties en…