Categories: Nieuws

Negentien partijen doen mee aan provincieverkiezingen, zes nieuwkomers

Aan de verkiezingen voor Provinciale Staten in Groningen op 15 maart doen negentien partijen mee. Dat heeft het Centraal Stembureau bekendgemaakt.

Van de negentien partijen zijn er zes nieuwkomers. Het gaat om BBB, Volt, SGP, JA21, Jezus Leeft en BVNL. Laatstgenoemde partij is momenteel al vertegenwoordigd in de Provinciale Staten omdat lijsttrekker Robert Pestman zich in december 2020 afscheidde van Forum voor Democratie. Toch wordt de partij als een nieuwkomer bestempeld. De partij Groningen Centraal! doet definitief niet mee. Zij hebben zich teruggetrokken.

De afgelopen periode konden partijen zich aanmelden. Vrijdagmiddag werd bekend gemaakt dat er bij één partij een probleem is geconstateerd. De nummer twee op de lijst van JA21 had verzuimd om een document in te leveren waarmee deze instemt met kandidaatstelling. Hierop is de lijst van JA21 aangepast. De negentien partijen doen een gooi naar de 43 zetels die er in de Provinciale Staten van Groningen te verdelen zijn.

Deel dit artikel:
Sebastiaan Scheffer

Recent Posts

Komende dagen steeds minder regen, maar ook steeds lagere temperaturen

Vrijdag en zaterdag kennen nog een paar perioden met regen, maar daarna ziet Groningen waarschijnlijk…

11 uur ago

GBB komt met reeks maatregelen en adviezen naar aanleiding van gasenquête

Geen causaliteitsonderzoeken meer voor huizen boven het Groningenveld, jaarlijks 150 miljoen extra voor het IMG,…

11 uur ago

Zes in plaats van zeven jaar cel voor man die Griekse restauranthouder doodstak in Hoogkerk

De doodslag op de Griekse restauranthouder Lazoros Kounatidis in Hoogkerk kost de inmiddels 26-jarige Robin…

13 uur ago

Minister zet misvatting rond berisping Gomarus recht: ‘Suggestie dat school homoseksualiteit afkeurt is geenszins het geval’

Volgens minister Dennis Wiersma is het nooit zijn bedoeling geweest om het Gomarus College te…

13 uur ago

Hommeles bij koepel van universiteitsbladen door komst ‘anti-woke’ wetenschapper naar congres in Stad

De aanwezigheid van UvA-wetenschapper en anti-woke-activist Laurens Buijs bij een congres van media binnen het…

14 uur ago

Lichaam van vermiste man (68) gevonden bij De Bloemert

Aan het einde van de donderdagmiddag is bij De Bloemert in Midlaren het lichaam van…

14 uur ago