Categorieën: Nieuws

Schrijfster Anjet Daanje uit Stad op longlist voor Libris Literatuurprijs

Schrijfster Anjet Daanje uit de stad Groningen staat op de zogenaamde ‘longlist’ van genomineerden van de Libris Literatuurprijs 2023. Dat maakte de juryvoorzitter Beatrice de Graaf maandagmiddag bekend.

Daanje staat met haar boek ‘Het lied van ooievaar en dromedaris’ op de longlist van de 18 beste oorspronkelijk Nederlandstalige romans van het afgelopen jaar. Samen met de zeventien andere genomineerde titels werd het boek van Daanje gekozen uit 235 andere ingezonden boeken.

Het boek van Daanje viel al eerder in de prijzen. In november won de Groningse schrijfster al de Boekenbon Literatuurprijs met ‘Het lied van ooievaar en dromedaris‘. Vorig jaar werd haar boek ‘De herinnerde soldaat’ al bekroond met de F. Bordewijkprijs. Een jaar eerder won Daanje de Groninger Literatuurprijs met hetzelfde boek.

Op maandag 8 mei wordt bekend of Daanje opnieuw een geldbedrag van 50.000 euro in de wacht sleept, naast de bronzen legpenning voor de Libris Literatuurprijs.

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

35 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden