Categories: Nieuws

Donderdagochtend kans op lokale gladheid door bevriezing en winterse neerslag

Deze donderdag kan het, zowel op de vroege ochtend als in de avond, op bepaalde plekken glad zijn in Groningen. Daarvoor waarschuwt OOG-weerman Johan Kamphuis.

Volgens Kamphuis wordt de gladheid in de ochtend veroorzaakt door bevriezing van natte weggedeelten, mogelijk in samenspel met (winterse) neerslag. Die lokale winterse buien trekken in de loop van de ochtend weg: “Daarna wordt het droog, bij 4 graden en een zwakke westelijke wind. Maar in de nacht neemt de kans op mist toe en gaat het 1 of 2 graden vriezen. Dan is er opnieuw kans op gladheid.”

Kamphuis stelt dat de mist en nevel mogelijk ook vrijdagochtend enige tijd blijft hangen: “Verder is het overwegend grijs en waterkoud bij een graad of 2. De wind uit het zuiden tot zuidwesten is zwak, toenemend naar matig. Vrijdagnacht en zaterdagochtend zijn er een paar opklaringen, maar ook weer kans op mist bij minima iets onder het vriespunt. Verder is er zaterdag veel bewolking, maar breekt de zon ook af en toe door. Het is met 1 of 2 graden aan de koude kant en de wind uit het zuiden stelt weinig voor. Zondag zijn de veranderingen klein. Het is koud met een temperatuur die maar net boven het vriespunt uitkomt. Daarbij is eerst kans op nevel of mist en overheersen wolken, hoewel de zon af en toe even kan doorbreken. In de nacht vriest het weer enkele graden waarbij matige vorst, rond -5 graden niet ondenkbaar is.”

Ook na het weekend houdt het koude weer aan, voorspelt Kamphuis: “Overdag schommelt de temperatuur rond of iets boven het vriespunt en in de nachten vriest het enkele graden. Daarbij is het waarschijnlijk droog en wisselend bewolkt weer.”

Tom Veenstra

Recent Posts

Fietser ernstig gewond bij verkeersongeluk Maagdenbrug

Bij een verkeersongeluk op de Turfsingel is in de nacht van woensdag op donderdag een…

4 uur ago

Donderdag lokaal glad door aanvriezende mist, sneeuw in het weekend lijkt Groningen voorbij te gaan

De komende dagen blijft koud weer de boventoon voeren in het Groningse weerbeeld. Droge sneeuw…

6 uur ago

Raad wil dat meldpunt Overlast en Zorg handen en voeten krijgt: “We hebben niet door hoe ernstig dit is”

De gemeenteraad wil dat het meldpunt Overlast en Zorg de ruimte krijgt om beter te…

7 uur ago

Klankbordgroep moet zorgen bij marktondernemers over emissieloze binnenstad bespreekbaar maken

Er komt een klankbordgroep waarmee marktondernemers hun problemen met de gemeente kunnen bespreken over het…

8 uur ago

Europees avontuur alweer voorbij voor Lycurgus

Het is Nova Tech Lycurgus niet gelukt om de achtste finale van de CEV-Cup te…

8 uur ago

Minder dance-events in Martiniplaza: “Kritiek dat we een slaperig stadje worden is een schoffering”

Het aantal dance-events dat in Martiniplaza gehouden mag worden gaat komend jaar omlaag. Daar heeft…

8 uur ago