Foto: Emmanuel Huybrechts via Flickr (CC 2.0 SA) http://flic.kr/p/asiq1f
Een 42-jarige man uit Groningen moet bijna tien maanden de cel in voor de handel in grote partijen illegaal vuurwerk.
Volgens RTV Noord en DvhN kreeg de Stadjer zijn straf donderdagmiddag te horen.
De man stond terecht met drie andere verdachten uit Delfzijl en t’ Zand. De man uit ’t Zand kreeg ook ruim negen maanden celstraf opgelegd. De twee Delfzijlsters kregen voorwaardelijke celstraffen en taakstraffen opgelegd.
De politie zette in september 2020 een undercoveragent in tegen de mannen. De agent gaf zich uit als klant en kocht ‘shells’ (mortierbommen), cobra;s en nitraat bij de twee Delfzijlsters. Maar de politie wilde grotere vissen vangen en vroeg via de agent om meer vuurwerk. De afspraak over de grotere partij illegaal vuurwerk liep via de mannen uit ’t Zand en Groningen.
Na een transport uit Duitsland arresteerden agenten bij Kardinge één van de Delfzijlsters en de man uit ’t Zand met een bus vol vuurwerk. Betrokkenheid van de twee andere verdachten werd bewezen door berichten die de verdachten met elkaar en de undercoveragent uitwisselden. Een huiszoeking in Delfzijl leverde, naast de bestelbus, nog eens 206 kilo zwaar vuurwerk op.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…