Categorieën: Nieuws

Provinciale subsidie om bewegen kinderen te stimuleren

Het provinciebestuur geeft 50 duizend euro subsidie aan Huis voor de Sport Groningen voor het project ‘Startvaardig en Skills box pleinspelen’. Ook gaat er 25 duizend euro naar een fietsproject voor kinderen.

Volgens een rapport van de onderwijsinspectie worden kinderen motorisch steeds minder vaardig. Met het project worden kinderen onder professionele begeleiding gestimuleerd vaardig te bewegen, de ontwikkeling van de motoriek te stimuleren en het plezier om te bewegen te vergroten.

Ook krijgt Huis voor de Sport Groningen 25 duizend euro voor het project ‘ Jong op de fiets’. Met dit geld moet de de fietsvaardigheid van kinderen tussen de twee en zes jaar oud verbeterd worden.

Andor Heij

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

35 seconden geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

44 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden