Categorieën: Nieuws

GroenLinks wil anoniem inleveren drugsafval mogelijk maken om dumpingen te bestrijden

Het anoniem kunnen inleveren van drugsafval. Volgens de fractie van GroenLinks in de Provinciale Staten moet er meer gedaan worden om dumpingen in de natuur te voorkomen.

Sinds een aantal jaren kent de provincie een toename van het aantal dumpingen in de natuur en de publieke ruimte. Zo was het vorige week nog raak in natuurgebied De Onlanden waar zo’n zeventig vuilniszakken met hennepafval werden aangetroffen. “Het drugsafval dat hier gedumpt werd is giftig voor de dieren in het gebied, terwijl de stoffen zich ook verder verspreiden”, vertelt Statenlid Jeroen Hut. “Daarnaast kan het gedumpte afval een gevaar vormen voor mensen in de publieke ruimte. Ook zorgt het opruimen en het verwerken van het afval voor hoge kosten voor de maatschappij.”

De partij wil daarom een verhoogde aanpak voor het voorkomen van dumpingen in de natuur. Een oplossing hiervoor is het mogelijk maken van anoniem en gratis inleveren van drugs. Volgens Hut worden hiermee de negatieve effecten van dumpingen tegengegaan: “De productie van drugs is op dit moment niet gereguleerd, maar we moeten niet doen alsof het niet gebeurt. Door het mogelijk te maken om drugsafval gratis en anoniem in te kunnen leveren, worden de reststromen veilig verwerkt en kunnen we dumpingen voorkomen. Hiermee nemen we een gevaar weg voor natuur, mens en dier.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

60 minuten geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

1 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

2 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

4 uur geleden