Categorieën: Nieuws

Zwanen geëlektrocuteerd in Gronings weiland; dieren overleven stroomschokken niet

De dierenambulance heeft eerder deze week geprobeerd twee zwanen te redden, die vast zaten in schrikdraad langs een weiland. Beide vogels overleefden het incident niet.

Na een melding van een voorbijganger probeerden medewerkers de dieren uit hun benarde situatie te bevrijden. Eén van de twee zwanen was bij aankomst al overleden. Het andere dier werd overgebracht naar de opvang aan de Frieschestraatweg.

De tweede zwaan raakte ernstig gewond en bleek niet meer te redden. Deze vogel is later ingeslapen door een dierenarts. “Een vreselijk triest aangezicht”, schrijft de Dierenambulance op haar Facebook-pagina. “Maar gelukkig zijn ze opgemerkt en konden ze uit hun lijden verlost worden.”

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

37 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden