Foto: ingezonden
De SP-wijkbijeenkomst die zaterdag gehouden werd in wijkcentrum ’t Vinkhuys heeft ruim 125 mensen op de been gebracht. De partij is tevreden met deze opkomst.
Vanaf 15.30 uur waren mensen welkom waarbij kinderen gebruik konden maken van springkussens en diverse spelletjes. Vanaf 16.00 uur vond er een inhoudelijk programma plaats waarbij er gesproken werd over de stijgende kosten, torenhoge winsten van grote bedrijven en achterblijvende inkomens. Net als in andere delen van de stad komen ook in Vinkhuizen veel mensen in de problemen met de stijgende prijzen van voedsel, energie, brandstof, zorg en huur.
Jimmy Dijk (SP): “Eén op de vier gezinnen in veel Groningse wijken leeft nu al in armoede”
Fractievoorzitter Jimmy Dijk: “Veel mensen komen in de problemen en kunnen de rekening nu al niet meer betalen. In veel Groningse wijken leeft één op de vier gezinnen nu al in armoede. Dit kan zo niet langer. Er moet nu een sociaal noodplan komen.” Om dat kracht bij te zetten organiseert de SP op zaterdag 17 september het PrinsjesdagProtest in Den Haag. De SP vindt dat er dit jaar nog een sociaal noodplan moet komen. “Maar daar stoppen we niet. We moeten de energiebedrijven nationaliseren om de prijzen te reguleren en maximeren.”
PrinsjesdagProtest
Aanstaande zaterdag zullen er meerdere bussen vanuit Groningen naar Den Haag vertrekken. Tijdens het protest zijn er sprekers van vakbond FNV, Milieudefensie en ook is financieel geograaf Ewald Engelen aanwezig. “Aan het einde van de bijeenkomst gaven meerdere mensen zich op om mee te gaan naar Den Haag”, besluit Dijk. Mensen die ook mee willen kunnen een mail sturen naar dit adres.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…