Foto: Andries Oord
Politieagenten moesten zaterdagavond in actie komen voor een aantal jongens die met balletjespistolen op voorbijgangers hadden geschoten. Dat meldt de politie op sociale media.
“We hebben medewerkers van Handhaving bijgestaan”, schrijft de politie. “Er was een melding binnengekomen dat een paar ‘jonkies’ op elkaar aan het schieten waren, en dat ze ook voorbijgangers hadden beschoten.” Op een foto is te zien dat de politieagenten de twee wapens in beslag hebben genomen. Het is onbekend of de jongens aangehouden zijn.
In Nederland zijn alle nepvuurwapens verboden. “Ook als ze groter of kleiner dan het echte wapen zijn, of als een andere kleur hebben”, laat de politie weten. “Air-softwapens zijn imitatiewapens waarmee plastic balletjes afgeschoten kunnen worden. De meeste air-softwapens lijken op bestaande vuurwapens. Hiervoor moet men lid zijn van een airsoft-vereniging en 18 jaar jaar of ouder zijñ. Het wapen mag niet op straat getoond worden.”
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…