Categorieën: Nieuws

Oekraïense drumband trekt zaterdag langs Groningse winkelcentra

De showband Crazy Drummers uit Oekraïne gaat aanstaande zaterdag in drie verschillende Groningse wijkwinkelcentra optreden.

Studio 117 Crazy Drummers is een slagwerkerscollectief uit Odessa dat uitsluitend uit vrouwen bestaat. De band kwam, nadat Rusland Oekraïne binnenviel, vast te zitten in Frankrijk. De mannelijke begeleiders zijn inmiddels terug in Oekraïne (waar ze vechten voor hun land), maar de vrouwen bleven achter en kunnen niet terug naar hun thuisstad Odessa.

Via een internationaal festivalnetwerk kwam het luisterrijke gezelschap in het vizier van de Groningse festivals Zomerfolk (wat voor het eerst in twee jaar weer wordt gehouden in het Stadspark) en het nieuwe festival Groningen Brass Experience (onder andere in de Oosterpoort). De festivals gaan de band, (naast een podium) ook voorzien van (materiële) hulp, zodat ze aan hun terugreis kunnen beginnen.

Het programma Gastvrij Groningen is ook benaderd om deze showband een podium te bieden. Marketing Groningen organiseert daarom een aanstaande zaterdag een  speciale charme-actie in de verschillende winkelcentra:

13.00 – 13.30 uur: Helpman
14.20 – 14.50 uur: Overwinningsplein
15.20 – 15.50 uur: Reitdiephaven

Tom Veenstra

Recente berichten

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

51 seconden geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

43 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

4 uur geleden