Categorieën: Nieuws

“Mooie kleuren door Saharazand, auto-eigenaren hoeven zich geen zorgen te maken”

De overlast veroorzaakt door Saharazand zal de komende dagen beperkt zijn. Dat voorspelt OOG-weerman Johan Kamphuis.

“Enkele weken geleden was er door het Saharazand flink wat overlast door smerige auto’s en vieze ramen. Dat zal dit keer niet gebeuren”, vertelt Kamphuis. “Wat we zien is dat een depressie ten westen van Frankrijk, die doorloopt tot aan het noorden van Afrika, en een krachtig hogedrukgebied boven het midden van Europa die reikt tot over het zuidwestelijk deel van de Middellandse Zee, verantwoordelijk zijn voor een diepe zuidelijke circulatie. Daarmee wordt het zand aangevoerd.”

“Geen regen en harde wind”
Kamphuis verwacht dat het Saharazand op dinsdag en woensdag zich boven Groningen zal bevinden. “Maar omdat het niet gaat regenen en ook niet hard waait, zal het geen overlast veroorzaken. Woensdag later op de dag is er wel een bui mogelijk, maar dan is het Saharazand al afgevoerd richting Duitsland.”

Mooie kleuren
Maar gaan we er dan helemaal niets van merken? “Ik denk dat fotografen te kust en te keur kunnen. Tijdens de zonsopkomst en -ondergang leidt het Saharazand tot mooie gele en rode kleuren. Overigens is niet alleen het Saharazand hier de oorzaak van, ook de hoge bewolking en andere vervuiling zijn debet aan de fraaie kleuren. Dus autoliefhebbers en mensen die hun ramen onlangs gezeemd hebben, die hoeven zich geen zorgen te maken.”

Op onderstaande afbeelding is het Saharazand te zien:

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

3 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

45 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

4 uur geleden