Categorieën: Nieuws

GGD: “Afgelopen week ruim 12.000 vaccinaties gezet, besmettingen fors gedaald”

In de provincie Groningen zijn sinds vorige week woensdag ruim 12.000 vaccinaties gezet. Dat meldt de GGD Groningen in haar wekelijkse update.

“Sinds vorige week woensdag zijn er 12.667 vaccinaties gezet”, schrijft de GGD. “Hiervan zijn 2.080 boosterprikken en ruim 8.600 herhaalprikken. Sinds het begin van de vaccinatiecampagne zijn er in de provincie 1.223.061 prikken gezet, waarvan bijna 294.000 boosterprikken.” Op alle vaccinatielocatie kun je zonder afspraak terecht voor een boostervaccinatie.

Tekst gaat verder onder de infographic

Besmettingen
In de provincie Groningen zijn er sinds vorige week woensdag 2.754 personen positief getest op het coronavirus. “Het aantal besmettingen is fors gedaald ten opzichte van de week hiervoor, toen het om 5.408 besmettingen ging. De besmettingsgraad ligt in onze regio op 468 gevallen per 100.000 inwoners, dit ligt boven het landelijk gemiddelde van 382 per 100.000 inwoners. Het aantal ziekenhuisopnames is licht toegenomen tot 102,2 per 1.000.000 inwoners, dit was 92.” Sinds het begin van de epidemie is bij 245.885 personen een coronabesmetting vastgesteld.

Leeftijdsverdeling
De leeftijdsverdeling van personen met een nieuwe coronabesmetting kent in vergelijking met vorige week enkele verschuivingen. In de leeftijdscategorie 0 tot 14 jaar is de besmettingsgraad licht gedaald van 6% vorige week naar 5% deze week. Ook een lichte daling in de groep 15 tot 19 jaar waar de besmettingsgraad daalde van 4% naar 3%. In de leeftijdscategorie 20 tot 29 jaar bleef de besmettingsgraad stabiel op 17%. Een stijging is er in de groep van 30 tot 65 jaar. Vorige week lag de graad op 55%, deze week op 60%. Een daling in de categorie ouder dan 65 jaar van 19% vorige week naar 15% deze week.”

Ontwikkeling
De meeste coronabesmettingen werden de afgelopen week ontdekt in de gemeente Het Hogeland. Daar ging het om 558 nieuwe gevallen per 100.000 inwoners. In de gemeente Midden-Groningen ging het om 529 gevallen, Eemsdelta 516, Groningen 503 en Westerkwartier 487.

Coronatesten
Sinds vorige week woensdag zijn er in de provincie 4.753 mensen getest op het coronavirus. Van hen kregen er 2.879 een positief testresultaat. Daarmee komt het vindpercentage op 60,6%. Het aantal afgenomen testen is in week 14 fors gedaald. Vorige week werden er nog 9.095 testen afgenomen waarvan er toen 5.699 positief bleken te zijn. Het vindpercentage lag toen op 62,7%.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

44 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

1 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden