Categorieën: Nieuws

Bruggen Van Starkenborghkanaal enige tijd onbediend door harde wind (update)

Vanwege de harde wind werden de bruggen bij Zuidhorn, Aduard en Dorkwerd over het Van Starkenborghkanaal tot donderdagavond niet bediend. Inmiddels is de wind gaan liggen en mogen de bruggen weer open.

Volgens Rijkswaterstaat leverde het openen van de bruggen tijdens de zware windstoten, die tot later op de avond aanhielden in Groningen, een te groot veiligheidsrisico op. Het wegverkeer kon wel gebruik maken van de bruggen.

Het KNMI gaf woensdagavond de weerswaarschuwing ‘code geel’ af voor het hele land. In Groningen traden tot later op de donderdagavond zware windstotenop van 80 tot 90 kilometer per uur. Aan het einde van de avond ging de wind ook in Noord-Nederland liggen en verdwenen de windstoten.

Tom Veenstra

Recente berichten

‘Zondag kans op felle regen- en onweersbuien, ook komende dagen niet droog’

De zon is de komende dagen grotendeels afwezig. Ondanks dat de temperaturen wel zomers blijven,…

6 uur geleden

Kat vlucht boom in voor hond, brandweer schiet te hulp

De brandweer moest zaterdagavond in actie komen voor een kat die aan de Bentismaheerd in…

7 uur geleden

Honderden fietsers bij twaalfde Bauke Mollema Tocht (foto’s)

In en rond de stad werd zaterdag de twaalfde editie van de Bauke Mollema Tocht…

9 uur geleden

KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien op zondag

Het KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien die op zondag kunnen ontstaan. Voor de provincie Groningen…

11 uur geleden

NEC te sterk voor FC Groningen in Rolde

FC Groningen heeft zaterdagmiddag de oefenwedstrijd tegen NEC met 2-1 verloren. Het duel werd gespeeld…

12 uur geleden

Vierdaagse was verre van een eitje: “Op de tweede dag had ik een blaar zo groot als een ei”

De Vierdaagse van Nijmegen zit er weer op. Op deze zaterdag keren deelnemers huiswaarts. Redenen…

12 uur geleden