Categorieën: Nieuws

‘Stand with Ukraine’ brengt honderden mensen op de been in binnenstad (foto’s)

De demonstratie ‘Stand with Ukraine’ heeft zondagmiddag honderden mensen op de been gebracht. Met de actie op de Vismarkt wordt gedemonstreerd tegen de oorlog.

“Mijn schatting is dat er enkele honderden mensen aanwezig zijn”, vertelt verslaggeefster Annelies van Santen. “Verschillende mensen hebben Oekraïense vlaggen bij zich en ook werd zojuist het Oekraïense volkslied gezongen.” Met de demonstratie wordt opgeroepen tot het opzetten van humanitaire corridors, een verbod op de invoer van alle producten uit Rusland inclusief gas en olie, en een versneld EU-lidmaatschap voor Oekraïne.

Tegelijkertijd met de actie ‘Stand with Ukraine’ voerde ook de Kultuurcentrale actie. Met het Koorplein Noord-Nederland brachten zij het lied Dona nobis pacem (‘Geef ons vrede’) ten gehore. De oorlog in Oekraïne woedt inmiddels al achttien dagen. “In de afgelopen twee weken heeft de oorlog talloze onschuldige levens geëist en veranderd in een humanitaire catastrofe. Mensen zitten zonder elektriciteit, voedsel en water en kunnen de steden niet verlaten vanwege de constante beschietingen”, laat de organisatie weten.

Beluister hier het zingen van het vredeslied ‘Dona nobis pacem’:

Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Anneloes Struik
Foto: Rieks Oijnhausen
Foto: Annelies van Santen
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

6 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

7 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

8 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

8 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

9 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

10 uur geleden