Categorieën: Sport

Donar wint van Mons; eerste zege in Elite Gold

In MartiniPlaza boekten de basketballers van Donar woensdagavond hun eerste zege in de Elite Gold, de hoogste afdeling van de cross-border fase in de BNXT League. Met 81-75 ging Belgische Belfius Mons-Hainout op de rug.

Donar beëindigde ieder kwart met een voorsprong, maar was zeker niet de hele wedstrijd de bovenliggende ploeg. Het eerste kwart eindigde op 18-13, maar de twee ploegen hielden elkaar behoorlijk in evenwicht. In het tweede kwart was Donar de bovenliggende ploeg en begon aan de rust met een stand van 40-24. Gedurende het derde en het vierde kwart kwamen de Belgen langzaamaan terug in de wedstrijd, maar wist de opgelopen achterstand net niet in te lopen. Donar ging, met een eindstand van 81-75, als winnaar van het veld.

De winst tegen Mons moet Donar aanstaande zondag een boost gaan geven als het er echt om gaat voor de Groningse basketbalformatie. Dan speelt Donar om 15,00 uur in eigen huis om de landsbeker tegen aartsrivaal Heroes Den Bosch.

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

23 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden