Categorieën: Nieuws

Bakkerij Hoekstra wint Homeless Award 2021

Bakkerij Hoekstra uit Bedum is de winnaar van de Homeless Award 2021 van de Stichting Van de Straat in Groningen. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan  een persoon, bedrijf of instelling die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor dak- en thuislozen in de provincie Groningen.

De bakkerij kreeg de prijs donderdagmiddag uitgereikt in de Prael in Groningen. De uitreiking zou eigenlijk plaatsvinden in december van vorig jaar, maar werd toen uitgesteld vanwege de coronamaatregelen. Bakkerij Hoekstra versloeg dit jaar drie andere kandidaten in de strijd om de Homeless Award: Sjoerd Baauw, Diny Pool en Rick Huiting.

De bakkerij kreeg de prijs, omdat het bedrijf al ruim tien jaar lang wekelijks gratis vijftig broden bezorgt in de Open Hof in de Stad voor  broodmaaltijden aan daklozen. In tien jaar tijd zijn dat ruim 25.000 broden die bezorgd zijn.

Tom Veenstra

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

16 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden