Categorieën: Nieuws

Overlast flitsbezorgers moet zo snel mogelijk worden tegengegaan

De overlast die veroorzaakt wordt door flitsbezorgdiensten moet zo snel mogelijk worden tegengegaan. Dat heeft wethouder Berndt Benjamins (D66) woensdag laten weten op vragen van de fractie van GroenLinks.

Het aantal boodschappenbezorgdiensten dat in Stad actief is groeit snel. Overlast wordt ervaren door fietsen en scooters van deze bezorgdiensten die in de openbare ruimte worden geparkeerd. “De bezorgdiensten voldoen aan een bepaalde vraag van de consument”, laat Benjamins weten. “We moeten ons richten op het voorkomen van overlast en daarom willen we in gesprek met deze ondernemers.”

APV
“Wij willen de algemene plaatselijke verordening, APV, gebruiken om overlast tegen te gaan. Daarbij gaat het dan overigens om alle bezorgdiensten en niet alleen om de bedrijven die boodschappen bij de mensen bezorgen.”

Ceciel Nieuwenhout (GroenLinks): “Heeft u een indicatie?”
Raadslid Ceciel Nieuwenhout van GroenLinks: “Maar wat is zo snel mogelijk? Ik begrijp dat het lastig is vanwege de verkiezingen, maar heeft u een indicatie wanneer?” Benjamins: “Als Stadsbestuur staan we nog niet echt in de verkiezingsstand. We zijn hier heel druk mee bezig, en binnen een half jaar verwacht ik duidelijkheid.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

“Maandag opklaringen, komende dagen droog en zachter”

De temperatuur loopt de komende dagen op. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op woensdag…

6 uur geleden

Vermoeide De Boo strandt op vijfhonderd meter, Japanner onttroont Stolz

Jenning de Boo heeft zondagavond geen potten kunnen breken op de tweede 500 meter van…

7 uur geleden

Chinees Nieuwjaar onder grote belangstelling gevierd in Forum (foto’s)

In Forum Groningen is zondag onder grote belangstelling het Chinees Nieuwjaar gevierd. In de huiskamer…

9 uur geleden

FC Groningen verliest op Het Kasteel na gemiste penalty

FC Groningen heeft zondagmiddag met 1-0 verloren van Sparta Rotterdam. In een wedstrijd die moeizaam…

11 uur geleden

“Toen ik hoorde dat Groningen een wandelvierdaagse krijgt, kreeg ik kippenvel”

Op 5 augustus gaat in Groningen de eerste editie van de wandelvierdaagse van start. Peter…

11 uur geleden

Groninger clubs in 2H spelen allemaal gelijk, ruime zege SC Stadspark

Het was in de tweede klasse H zondag een eenzijdig beeld. Alle Groninger clubs speelden…

12 uur geleden