Categorieën: Nieuws

Gemeenteraad stemt in met komst skatebaan Stadspark

Een meerderheid van de Groningse gemeenteraad heeft woensdagavond ingestemd met het plan om een skatebaan aan te leggen in het Stadspark. Wel waren verschillende partijen kritisch.

Zo gaat de komst van het skatepark ten koste van parkeerplaatsen die gebruikt worden door voetbalvereniging SC Stadspark. Nog dit jaar moet de helft van de beschikbare plaatsen opgeofferd worden, volgend jaar de andere helft. In de toekomst is het de bedoeling dat auto’s geparkeerd gaan worden op een parkeerplaats in de nabijheid van het Gasunie-gebouw, maar de voetbalclub is daar niet blij mee omdat leden en bezoekers dan minimaal tien minuten moeten lopen.

D66: “Stadspark autoluw maken”
De fractie van D66 ziet het verdwijnen van de parkeerplaatsen juist als een kans: “De gedachte om het Stadspark autoluw te maken vinden wij interessant”, zegt raadslid Jim Lo-A-Njoe. “Voor mensen die slecht ter been zijn moet er een oplossing worden gevonden. Aan de andere kant, sporten doe je ook voor je gezondheid. Zevenhonderd meter lopen past daar prima bij.” Sportwethouder Inge Jongman (ChristenUnie): “De zorgen van SC Stadspark begrijpen wij. Wij zullen de komende tijd in gesprek gaan met de club.”

SP: “Passende oplossing”
De handreiking van de wethouder betekent niet dat de bouw niet doorgaat. De plannen om de parkeerplaats om te bouwen tot skatebaan gaan door. Jimmy Dijk van de SP is blij: “Dit is een groot succes van en voor alle skaters in Groningen. Wij willen de skaters van Rollend Groningen feliciteren met dit resultaat en danken voor hun grote inzet. We moeten eerlijk toegeven dat dit gevolgen heeft voor het parkeren bij de voetbalvelden SC Stadspark. Voor dat probleem moet nog we een passende oplossing worden gevonden.”

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

1 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

2 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

3 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

4 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

6 uur geleden