Categorieën: Nieuws

‘Broerplein moet een fietsvrije groene long worden’

Er zijn plannen om het Broerplein vóór het Academiegebouw niet alleen fietsvrij, maar ook groen te maken. Dat meldt de Universiteitskrant.

De RUG en de gemeente willen over twee jaar een fietsvrij Broerplein. De fietsen die nu dagelijks het plein en een deel van de Broerstraat vullen, moeten dan een plaats krijgen in een nieuwe fietsenstalling onder de Universiteitsbibliotheek, met de ingang aan de Poststraat. Het huidige magazijn van de UB kan plaats bieden aan zo’n 1300 rijwielen. Wel staat het magazijn nog vol boeken, en die moeten dan ergens anders naar toe verhuizen.

De UB wil ook meer studieplekken en zogenoemde innovatieve onderwijsmogelijkheden. Als alles goed gaat kan het Broerplein vóór het volgende lustrum, in 2024, een groene long worden.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

7 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

7 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

11 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

11 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

11 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

12 uur geleden