Categorieën: Nieuws

Niet-essentiële winkels vanaf zaterdag toch open zonder afspraak

De niet essentiële winkels mogen vanaf zaterdag toch zonder afspraak open. Dat meldden Haagse bronnen vrijdagmiddag aan de NOS. De winkels moeten zich dan wel houden aan een maximumaantal bezoekers per vierkante meter.

Met deze beslissing zou het kabinet verder gaan dan de ontsluiting die donderdag werd gemeld. De winkels mogen tot 17.00 uur open zonder afspraak, maar mogen dan wel een beperkt aantal mensen binnenlaten.

Donderdag werd al bekend dat het hoger onderwijs en het mbo vanaf volgende week weer fysiek les mogen geven. Ook komt er meer ruimte voor sport.

Het kabinet maakt vrijdagavond bekend of er inderdaad sprake is van versoepelingen. Dat gebeurt via een persconferentie van minister-president Mark Rutte en de nieuwe minister Ernst Kuipers van Volksgezondheid.

Tom Veenstra

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

43 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden