Categorieën: Nieuws

GGD zet miljoenste prik: ‘Doen nu in zes weken, wat we in de zomer in zes maanden deden’

Esther uit Scheemda kreeg na haar prik tegen het coronavirus een bos bloemen, omdat ze de ontvanger was van de miljoenste coronavaccinatie die de GGD in de provincie zette.

De miljoenste prik was (zoals verwacht) een boosterprik. De boostercampagne zorgde ervoor dat de miljoenste vaccinatie sneller werd gehaald dan in eerste instantie werd verwacht. “We doen nu in zes weken, wat we in de zomer in zes maanden deden”, vertelt Marcel Visser, coördinator COVID-19 bij de GGD Groningen. “Een enorme operatie. In de afgelopen weken hebben we regelmatig 11.000 prikken op een dag gezet.”

De Groninger GGD startte in januari 2021 met vaccineren tegen het coronavirus. Vanaf die datum is er doorlopend gevaccineerd op verschillende locaties in de provincie.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

11 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden