Foto: Jeroen Stoop via: wikiportret.nl / WikiMedia (ccby-gfdl)
Bijna vier procent van alle woningen in de gemeente Groningen is een tweede huis voor de eigenaar. Dat blijkt uit onderzoek van het KRO-NCRV-programma Pointer, op basis van Kadasterdata. Daarmee staat Groningen in de top-20 van Nederlandse gemeentes.
Deze ’tweede woningen’ zijn geen vakantiehuisjes (bijvoorbeeld op recreatieparken) maar ‘gewone woningen’ met een woonbestemming. Maar de huizen worden soms wel gebruikt voor dit doel. In Groningen worden de meeste ’tweede woningen’ gebruikt voor verhuur of voor het gebruik door kinderen van de eigenaren.
Schiermonnikoog voert de top-20 van gemeentes met de meeste tweede woningen aan. Daar is 9,4 van alle huizen een tweede woning. De gemeente Groningen staat op plek 18, tussen Texel (3.8 procent) en Putten (3.7 procent).
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…